Glütserool

Glütserool, vana nimetusega glütseriin, on biodiisel kütuse tootmise kõrvalsaadus. Glütseriin leiab laialdast kasutamist nii farmaatsiatööstuses kui põllumajanduses. OÜ BioOil pakub hetkel müügiks kuni 80% puhtusastmega glütseriini, mis sobib hästi eeskätt põllumajanduses kasutamiseks või biogaasi tootmises mikroobitoiduks.

Toorglütserool, magusa maitsega viskoosne vedelik, on hea söödalisand lüpsilehmadele. Glütseriini kasutamine põllumajandusloomade söödalisandina pole midagi uut, esmased katsed lüpsilehmade ja lammastega viidi läbi enam kui pool sajandit tagasi.

Alguses kasutati glütserooli üleminekuperioodi lüpsilehmade energia ainevahetusega seotud haiguse (ketoosi) ennetamiseks ja raviks. Viimastel aastatel on seda hakatud kasutama ka kui energiaallikat suuretoodanguliste loomade ratsioonis, asendamaks tärkliserikkaid söödateravilju. Tänapäeval on glütserool Euroopa Liidu poolt tunnustatud söödalisand põllumajandusloomadele, kuid oluline on jälgida selle keemilist koostist, eelkõige metanooli ja soolade sisaldust!